Marka Hörmann od lat profesjonalizuje się dyscypliną Hörmann a także jest najdoskonalszym producentem bram uchylnych, drzwi bocznych do garażu, ościeżnic a także napędów. Spółka Hörmann jest firmą dziedziczną funkcjonującą na dystansie dziesięcioleci. Stanowi warunek najdoskonalszych rozstrzygnięć i najdoskonalszej jakości produktów.

Firma Hörmann jest kierowana już przez trzecie oraz czwartą generację wnuków jak również prawnuków założyciela marki, Augusta Hörmann.

Udziałowcami ponoszącymi osobistą odpowiedzialność są Thomas J. Hörmann, Martin J. Hörmann i Christophe Hörmann. Grupa Hörmann Polska sp. z o.o. istnieje od 1992 roku. Czołowa centrala marki usytuowana jest w Komornikach pod Poznaniem. We wspomnianym miejscu poza wydziałami bazy, mieszczą się też przechowalnie o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych.

Dodatkowo, spółka posiada cztery przedstawicielstwa w Poznaniu, Warszawie, Sosnowcu i Gdańsku. W sumie spółka angażuje w nich ponad stu wysoko doświadczonych pracowników. Firma Hörmann Polska sp. z o.o posiada sporą sieć kontrahentów handlowych w zasięgu całego państwa. Zapewnia ona szybki i fachowy serwis jak też zapewnia odpowiednią, umiejętną obsługę kontrahenta.