Demaskowuje się, że minimalizacja tkanki tłuszczowej przy synchronicznym dochowaniu tkanki mięśniowej, bywa niemal wykluczona. Aczkolwiek jest parę patentów aby ten kłopot znikł. Zjednoczenie przeciwnych filozofii diety bywa niezaprzeczalnie trudne, lecz przypuszczalne, wystarczy, że przy regresie tkanki tłuszczowej, będziemy zażywać kompozycje brakujące w ustroju tak więc witaminy.
Gdyż konsumując minimalnie kaloryczną kurację pomniejszamy miarę witamin oraz soli mineralnych nieodzownych dla organizmu. Wyłącznie witaminy prawdopodobnie mogą w istotny sposób zatroszczyć się o dopełnienie niedomiaru witamin i soli mineralnych bez wprowadzania dodatkowych kalorii. Chrząstki w głównej mierze są zbudowane z protein a precyzyjnie mawiając ze znanych aminokwasów. Redukcja tłuszczy jest konieczna do tego ażeby zatroszczyć się o tkankę mięśniową.

Skądinąd w przyrodzie nie istenieje białko samorządnie. Choćby lekkie mięsiwo pochodzące z drobiu czy ryb ma ceres. Aby mieć sposobność spożywać właściwą miarę protein koniecznie trzeba dotrzymać miarę w jedzeniu tłuszczy. W przeciwnym trafie choćby nie będziemy wiedzieć jak osiągnęliśmy z powrotem rozrost tkanki tłuszczowej.