Rewalidacja przedstawia konstrukcję wsparcia dla osobistości niepełnosprawnych fizycznie oraz psychicznie.

W zależności od choroby, są rozmaite typy rewalidacji, wyodrębnić można, neurologiczne, kardiologiczne, ogólnoustrojowe, na formacjach stałych, jak również w okolicznościach zabiegowych. Jeśli chcemy zaczerpnąć z rehabilitacji bezpłatnej, wtenczas trzeba zwrócić się do lekarza rodzinnego, który wydrukuje skierowanie do rehabilitanta działającego w ramach ugody z NFZ.

Czasem są takie przypadki, w których rehabilitacja jest tylko możliwa w swoim siedlisku. Jednakże nie należy niczego się obawiać, gdyż ogromna część praktyków proponuje się z propozycją oraz bez trudu przyjeżdża do domu pacjenta. Zazwyczaj rehabilitacja w domu wykonywana jest w okoliczności dolegliwości krzyża jak również w sytuacji kiedy stopień niedyspozycji jest na tyle uciążliwy, iż kandydat samowolnie w jakikolwiek sposób nie może dotrzeć do placówki ozdrawiania, bądź szpitala.

Zabiegi uzdrawiające realizowane bywają w domu zarówno w warunkach nieruchomych jak oraz ambulatoryjnych. Spośród manewrów fizjoterapeutycznych przydatnych w uzdrawianiu kręgosłupa wyróżnia się, kinezyterapię, różnego gatunku masaż, pionierskie elektrolecznictwo, uleczanie polem elektromagnetycznym, postępową hydroterapię a także odkrywczą balneoterapię.