Jednym a także równoznacznie nadzwyczaj dostępnym laserem do epilacji bywa laser IPL, jaki kształtuje promienie optyczne o szerokim wachlarzu. Tak naprawdę ta postać tytułowana jest laserem, gdyż skrywa się tu fenomen fototermolizy, wtedy emitowane są promienie optyczne rozpraszane w różne miejsca o przeróżnej wielkości. Laser powinien mieć stale kontrolowaną siłę oraz stężenie dynamiki, w przeciwnym okoliczności prawdopodobnie może przyprawić poparzenie skórki. Wadą wywołanego lasera jest niepokaźna produktywność jak też bardzo przypuszczalne oparzenia przy nieudolnej użyciu. Nadto, ażeby efekt był zauważalny konieczne bywają bardzo częste wizyty w salonie medycyny estetycznej.

Szczególnie niezaprzeczalną korzyścią wspomnianego lasera jest nieznaczny wydatek środka jak również duża ogólnodostępność w niemal każdorazowym salonie kosmetycznym. Bezwględnie nowocześniejszą techniką lasera bywa złączenie IPL z RF oznaczanym E-light, inaczej ujmując skupienie strug świetlnych z mocą wiązek radiowych.

W związku z tym rola lasera posiłkuje się na podbudowaniu oraz dopełnieniu promieni świetlnych napięciem niestałym co potęguje produktywność manewrów. Dzięki temu przy użyciu tego lasera nie jest kluczowy barwa owłosienia, albowiem postępuje on na barwnik w skórze a nie na pojedynczy włos.