Możliwości kompresora olejowego realnie można nakreślić na podstawie jego wieści technicznych. Czołowym rysem jest ciśnienie czynności. Powszechne kompresory dodają ciśnienie o wartości do nastu barów, co przedstawia sumę zezwalającą na skonsolidowanie większości akcesoriów technicznych. Narzędzia do czynności fachowych ilustrują się ewentualnością kreowania bardzo wysokiego ciśnienia w liczbie parunastu barów. Kluczowym aspektem dla wykorzystania kompresora olejowego bywa moc przerobowa kalkulowana objętością eteru, jakie realnie może przesłać narzędzie w okresie jednej minuty przy zadanym ciśnieniu. W tym przypadku wszystko zależy od zapotrzebowania akcesorium, jakie będziemy żądali załadować.

Dla optymalnej pracy godzi się zorganizować się w model o produktywności najmniej kilku litrów na minutę. W przypadku starszej generacji kompresorów będziemy przymuszeni zdecydowaniej zwracać koncentrację na wymagania zakupowanych sprzętów, żeby w trakcie czynności nie dobiegało do obniżek ciśnienia. Na efektywność kompresora wpływ posiada energia silnika.

Im lepsza, tym naturalnie więcej będziemy możni wymagać od narzędzia. Specyfika funkcji narzędzia posiada także rangę przy selekcji sposobnej objętości pojemnika, która naliczana jest w litrach.