Zaopatrując się w kserokopiarkę nie zwracając uwagi czy to będzie drukarka igłowa, atramentowa czy laserowa. Bezdyskusyjnie należy skierować uwagę na jej elementy eksploatacyjne, do których zalicza się toner i bęben. Toner jest to barwny proszek umieszczony w wytypowanym pojemniku. Lecz tonery w głównej mierze użytkowane są w drukarkach laserowych a także współmiernie jak w okoliczności tuszy, także przypuszczalnie można sklasyfikować je na trzy kolektywy, czyli tonery nowatorskie, autoryzowane przez wytwórcę, popularne substytuty a także tonery odnawiane. Przy selekcji kserokopiarki istotna bywa też kwestia czy toner jest skonsolidowany z bębnem czy prędzej jest rozłączony. Która odmiana jest korzystniejsza?

Trudno zdecydowanie bywa wypowiedzieć się na to pytanie, ponieważ wszelako jedno jak i drugie rozwiązanie posiada swoje zalety i wady. Prawdopodobnie można mówić, że typ uzależniony jest od naszych osobistych zainteresowań. Jeśli niesamowicie zależy nam na idealnej, stałej klasie wydruku, wtedy korzystniej jest wybrać wariant drukarki laserowej z połączeniem bębna z tonerem. Tymczasem w chwili kiedy lokujamy na oszczędność, a tak serio na nieduże ceny związane z wymianą tworzyw eksploatacyjnych drukarki laserowej to sugerujemy wytypować drukarkę laserową z rozdzieloną konstrukcją tonera i bębna.

Tak jak nadmieniono kilka zdań wcześniej, niejednoznaczny typ tonera pozostaje ujarzmiony jednostkowym zachcianką oraz prywatnym sposobnością finansowym. Przystoi również przy kupnie kserokopiarki sprawdzić kryteria gwarancji kolektywnie z częściami eksploatacyjnymi.