Wątek wydaje się łatwy. Aczkolwiek często przez nas odpuszczany. Serwisowanie ogumienia rzutuje faktycznie na komfort i pewność w trakcie jazdy, stąd nie bez zbiegu okoliczności ubiegamy się go dokładnie pokazać. Bardzo często pytamy siebie, co możemy zrobić sami w okresie doglądania ogumienia? Bowiem, bezwzględnie nie należy wyzyskiwać starych opon. Zużyte opony bardzo często posiadają pęknięcia w szczelinach protektora albo na boczkach opony.

Pęknięcia najczęściej są spowodowane oddziaływaniem słońca oraz przy ewentualności przytoczonych czynników środowiska zewnętrznego. Stale w okresie konserwowania ogumienia sugeruje się, żeby nie montować naszych opon nie za bardzo zużytych a w tym przypadku winniśmy to komunikować z doświadczonym serwisem.

Jeśli nie jesteśmy przekonani jaka jest data realizacji ogumienia, wówczas należy odtworzyć datę DOT zaznaczoną na boku opony. Każda po kolei cyfra wskazuje tydzień a także rok wyprodukowania opony. Istotne jest troszczenie się wspomniane detale, ponieważ w najmniej wypatrywanym momencie prawdopodobnie może zepsuć się nam nasza opona albo rozkleić się w okresie jazdy bądź oczekiwanych wakacji.